Nightmare A.D.

Corruptors

—–

(2016) Yab Moung Records

 

Debiutancka EP’ka tego kambodżańskiego projektu wydana została w 2016 roku. W skład „zespołu” wchodzi jedynie muzyk o pseudonimie Danzo Ke’Aloha, który odpowiedzialny jest nie tylko za instrumentarium, włączając w to wokale, ale także za miksy.

Album zawiera pięć utworów trwających w sumie nieco ponad 14 minut i jest mieszanką crustu z szybkim i dość agresywnym thrash metalem. Wokalnie miejscami słychać echa pierwszych dokonań Edge of Sanity, a sama muzyka przywołuje na myśl Agnostic Front wymieszany ze Slayerem (Dissent Surge) czy pierwszą płytę Kreatora (ultrateutoński „Violent Reform”). Kompozycyjnie albumowi nie można także nic zarzucić, jest szybko, ciężko, momentami chwytliwe.

Jedynym mankamentem albumu jest mastering. Ciekawe i miejscami klasyczne dźwięki nie zostały należycie dopieszczone, przez co brzmią bardzo amatorsko (skojarzenia z graniem w szczelnie zaklejonym kartonowym pudle jak najbardziej na miejscu).

Reasumując, album warto poznać, chociażby dla fantastycznego „Violent Reform”(który zdecydowanie jest moim faworytem spośród tego co oferuje słuchaczowi „Corruptors«) oraz dla samego faktu poznania wartościowego zespołu z Kambodży.

Zespół: Nightmare A.D.

Album: Corruptors

Kraj pochodzenia: Kambodża

Rok wydania: 2016

(Visited 89 times, 1 visits today)
Grzegorz Gruszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.